14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

30 листопада було завершено будівництво саркофага над 4-им енергоблоком ЧАЕС, а через два тижня, 14 грудня 1986 року, головні періодичні видання того часу  надрукували Повідомлення про прийняття в експлуатацію комплекс захисних споруд над четвертим енергоблоком АЕС. Дата публікації цього Повідомлення і стала Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

   Офіційно День ліквідаторів було введено тільки в 2006 році, але ще з 1986 року ліквідатори збираються в цей день і згадують, відмічають свою першу перемогу.

 Цей день – не свято. Цей день – нагадування про людей, які ціною свого здоров’я, життя, протягом  всього лише шести місяців, без проекту, без скарг на те, що до них такого ще ніхто не робив, збудували споруду, яка ізолювала зруйнований енергоблок від навколишнього середовища.  А потім зробили промисловий майданчик станції та відновили генерацію електроенергії.

 Цей день – заклик, для того, щоб ще і ще раз промовити слова вдячності кожному з ліквідаторів – поки вони ще живі та мають можливість відчути заслужену ними вдячність.

Ми у вічному боргу перед тими, хто врятував усіх нас, країну, людство від ядерного вогню, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і рідним народом.

Здоров’ям Вам та миру, низький уклін та подяка, шановні ліквідатори.

З повагою, голова Білгород-Дністровської районної ради Григорій МЕЛЬНИЧЕНКО.