Куротне селище Затока відзначає дату свого заснування

21 вересня, мешканці курортного селища Затока Кароліно-Бугазської ТГ Білгород-Дністровського району відзначають день заснування.

Затока була заснована в 1827 році, внаслідок встановлення на Цареградському гирлі навігаційного знаку (маяку).У 1850 році дирекцією Чорноморських маяків було прийнято рішення: Дністровсько-Цареградському знаку з 21 вересня 1851 присвоїти статус маяка на чолі з лоцмейстером і командою матросів з 6 чоловік.

“Маяк має статус пам’ятника інженерної думки. У 1877 році маяк реконструювали. Замість дерев’яної споруди збудували вежу висотою 16 м з ліхтарними приміщеннями, в якій була встановлена лінза Френеля з газожаровою установкою.

«Селище Затока досить унікальне місце. Кожного року сюди приїздять мільйони туристів аби насолодитися піщаними пляжами та оздоровитися. Але, на превеликий жаль, значних змін на краще у Затоці не відбувається. Я вважаю, що мешканці селища та туристи гідні, щоб їх перебування на курортні було досить комфортним. Треба навести лад у комунальній сфері, вирішити проблему з постійними заторами влітку, провести масштабну реконструкцію та упорядковувати територію. Я щиро бажаю усім мешканцям Затоки процвітання, розвитку, миру та добробуту та непохитно вірю у краще майбутнє Затоки,- наголосив голова районної ради Григорій Мельниченко.