Нарада щодо використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля

Голова Білгород-Дністровської районної ради Григорий Мельниченко, заступники голови районної ради Валерій Лобанов та Ольга Кулакевич, депутати районної ради прийняли участь у нараді під головуванням голови Білгород-Дністровської райдержадміністрації Ганни Яцишеноі разом з Народними депутатами України Олександром Ткаченко та Степаном Чернявським.

На засідання розглянуто питання щодо використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля керівництвом Нижньодністровського національного парку.

За інформацією Ганни Яцишеноі під час виїзної перевірки виявлено численні порушення з боку керівництва парку та встановлено факт незаконної господарської діяльності, а саме косіння очерету. Численні пожежі, які постійно відбуваються на території парку, наносять шкоду екосистемі та знищують Червонокнижні види птахів та тварин, а саме їх охорона і є завданням керівництва Парку.

За інформацією правоохоронних органів відкрито два кримінальних провадження та проводяться експертизи.

Народний депутат України Олександр Ткаченко зазначив, що така сама ситуація є і в національного природного парку «Тузловські лимани».

Голова районної ради Григорий Мельниченко звернувся до присутніх народних депутатів з проханням допомогти у вирішенні проблемних питань пов’язаних з діяльністю даних об’єктів.

За результатами наради вирішено:

– підготувати звернення до народних депутатів Олександра Ткаченка та Степана Чернявського щодо порушення клопотання перед Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України про витребування картографічних матеріалів про межі Нижньодністровського національного парку та національного природного парку «Тузловські лимани»;

– підготувати звернення до Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України про прискорення розгляду кримінальних справ та відсторонення керівника Нижньодністровського національного парку від займаної посади;

– звернутися до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області щодо надання інформації про межі Нижньодністровського національного парку та національного природного парку «Тузловські Лимани»