Нарада з керівниками управлінь, установ, відділів, спеціалізованої та професійно-технічної освіти Білгород-Дністровського району

В районній раді відбулась нарада з керівниками управлінь, установ, відділів, спеціалізованої та професійно-технічної освіти Білгород-Дністровського району

У переддень Дня працівників освіти, який в нашій країні відзначають в першу неділю жовтня, голова районної ради Григорій Мельниченко, т.в.о. голови РДА Тетяна Домчинська, заступник голови районної ради із соціальних питань Ольга Кулакевич та заступник голови районної ради Валерій Лобанов зустрілись з освітянами району для обговорення нагальних проблем сьогодення.

Про освіту та проблеми, з якими стикаються педагоги та вчителі говорила ОксанаМінчева – депутатка районної ради та голова постійної комісії з питань соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, культури та спорту.

Про інклюзивну освіту та виклики, які стоять перед ІРЦ інформувала Форнальчук Ольга Сергіївна – директорка КП “Білгород-Дністровський дитячий будинок змішаного типу для дітей та шкільного віку”.

Герасименко Володимир Михайлович – директор КЗ “Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж” розповів про успіхи, досягнення та плани закладу.

Кабак Олег Юхимович -директорТатарбунарського професійно-технічного аграрного училища теж розповів про успіхи та досягнення закладу. Зокрема, Державний навчальний заклад «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище» впроваджує проєкт регіонального розвитку, який реалізовується за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу.

Цей проєкт має назву: «Підготовка робітничих кадрів з професії “Виноградар” на базі ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище» з метою відродження виноградарства регіону». Загальна вартість склала 5 594782 гривень: з них із державного бюджету 4 800 000 гривень та 794 782 гривень з районного бюджету вже колишнього Татарбунарського району.

Два роки тому на базі Татарбунарського ПТАУ було вперше відкрито набір учнів на професію «Виноградар», підготовка кадрів за якою здійснюється за кошти державного та обласного бюджетів.

Завдяки Проєкту «Виноградар» поповнилася матеріально-технічна база навчального закладу технікою для проведення агротехнічних робіт на виноградниках: було придбано два трактора, плуг, дискову борону, бочку для поливу, оприскувач.

В рамках Проєкту заплановано збільшення площі молодих насаджень винограду.

Торкнулися проблемних питань територіальних громад у сфері освіти: Ходос Валентин Валентинович – начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Успенівської сільської ради, Велічко Олександра Іванівна – начальник управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Старокозацької ТГ.

Про зміни до постанов КМУ щодо встановлення нових карантинних обмежень для запобіганню поширенню короновірусної хвороби COVID-19 інформувала т.в.о. голови РДА Тетяна Домчинська та директорка КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Білгород-Дністровської районної ради” Валентина Орлова. Зокрема, вони зауважили на необхідності проведення вакцинації серед працівників освіти. Станом на 29 вересня 2021 року, на території району 63 заклади загальної середньої освіти мають більше 80 % вакцинованого педагогічного персоналу. Середній відсоток по району 74,6 %.

Підсумовуючи засідання, Григорій Мельниченко зазначив: “Ми, як посадовці, будемо намагатися всіляко підтримувати вас, освітяни, у такі нелегкі для всієї країни часи. Пандемія призвела до суттєвих змін у сфері освіти, викликала вона освітні проблеми і в Україні. Але ми щиро віримо, що разом ми зможемо здолати усі труднощі. Я бажаю Вам великої віри у майбутнє, міцного здоров’я, успіхів на освітянській ниві, підтримки рідних, близьких та колег. Бажаю Вам сил, радощів та натхнень, учнівської пошани і любові! Зі святом вас!”.

З привітальним словом до освітян звернувся заступник голови районної ради Валерій Лобанов, голова Білгород-Дністровської об’єднаної організації профспілки працівників освіти та науки України Ситник Анатолій, голова

Білгород-Дністровської районної ветеранської організації Валерій Тимофєєв.

З метою заохочення та за сумлінну плідну педагогічну діяльність, вагомий внесок у розвиток освітянської галузі Білгород-Дністровського району, активну громадську позицію та з нагоди відзначення професійного свята, Григорій Мельниченко та Тетяна Домчинська нагородили грамотами керівників навчальних закладів району, колективи навчальних закладів управління освіти району, колектив Державного навчального закладу “Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище”, колектив Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей РДА, колектив КЗ “Білгород-Дністровський дитячий будинок змішаного типу дітей дошкільного та шкільного віку, колектив Білгород-Дністровського дитячого будинку-інтернату.