ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОГО ЕТАПУ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ

Сьогодні Григорій Мельниченко – Голова Білгород-Дністровської районної ради відвідав КНП “Білгород-Дністровська ЦРЛ”, до якої сьогодні приїхали Одарій-Захар’єва Наталія Вікторівна – директор Департаменту охорони здоров‘я Одеської обласної державної адміністрації та Яременко Олексій_Александрович – заступник міністра охорони здоров’я України.

Основним питанням візиту була презентація нового етапу медичної реформи, який передбачає створення кластерних лікарень в кожному районі України.

Прийнято принципове рішення: запустити новий інфраструктурний етап реформи системи охорони здоров’я. Фактично для пацієнтів пропонують однакові послуги високої якості без розподілу за рівнями складності випадків. Новий етап медичної реформи має пройти за 2-4 роки.

Поділ кожної території на госпітальні кластери – це спосіб збалансувати переваги та недоліки децентралізації, коли територіальна громада буде чітко знати, до якого госпітального кластеру вона належить та мусить враховувати роль свого медичного закладу в роботі всієї системи. Госпітальне планування надає кожній громаді орієнтир: де і які послуги мають отримувати мешканці, де необхідна співпраця з іншими громадами.

Також враховуючи потенціал Білгород-Дністровської центральної районної лікарні було запропоновано створення нової кластерної лікарні на її території. З метою надання якісних медичних послуг було вирішено створити робочу групу, задля сумісного розвитку та фінансування нового медичного закладу. До складу засновників запропоновано запросити голів громад Білгород-Дністровського району.

Григорій МЕЛЬНИЧЕНКО задавав питання заступнику міністра охорони здоров’я України, щодо покращення надання медичних послуг у Білгород-Дністровському районі та перспектив для мешканців району після створення кластерної лікарні.

На базі Білгород-Дністровської міської лікарні та КНП “Білгород-Дністровська центральна лікарня” запропонована можливість створення нового медичного центру. А саме Григорій Мельниченко висунув ідею альтернативного варіанту будівництва на базі КНП “Білгород-Дністровська центральна лікарня” реанімаційного відділення. Так як у Білгород-Дністровської центральної лікарні є можливість забезпечити приміщенням та електроенергією для нового сучасного прийомного відділення реанімації.

Сподіваємось, що нова медична реформа тільки позитивно вплине на надання медичних послуг лікарнями Білгород-Дністровського району.