В Білгород-Дністровському районі розпочали будівництво другої черги Дністровської ВЕС

Дністровська ВЕС компанії Elementum Energy розташована у Білгород-Дністровському районі Одеської області. 2 березня 2021 року першу чергу Дністровської ВЕС (40 МВт) було введено в експлуатацію. На разі розпочато будівництво другої черги ВЕС (60 МВт), яку буде запущено у першому півріччі 2022 року.

Дністровська ВЕС загальною потужністю 100 МВт вироблятиме 360 млн кВт*год на рік, і цього достатньо, щоб забезпечити електроенергією 180 тисяч домогосподарств протягом року. Використання цієї зеленої енергії дозволить уникнути викиду в атмосферу еквівалента 280 тисяч тон СО2.

На станції встановлюються вітротурбіни виробництва компанії GE. Кожна з 10 вітротурбін першої черги має потужність 4 МВт, а 11 вітротурбін другої черги – по 5.3 -5.5 МВт.

Будівництво першої черги було розпочато у березні 2020 року, саме в той час, коли світ захопила пандемія COVID-19. Проєкт здійснювався з дотриманням усіх протиепідеміологічних вимог, і, незважаючи на карантинні обмеження, був реалізований вчасно і в межах бюджету.