З ДНЕМ ВИНОГРАДАРЯ І ВИНОРОБА

Григорій МЕЛЬНИЧЕНКО: «Одещина – це перлина виноградарів та виноробів. Сприятливий клімат та умови дозволяють займатися цією справою з великим задоволенням. На Одещині народжуються нові якісні сорти, нові вишукані смаки та аромати винограду і вина»

У неділю, 14 листопада, в Україні вдруге офіційно відзначається День виноградаря і винороба. Це свято було встановлено на другу неділю листопада указом Президента України Володимира Зеленського від 22 вересня 2020 року.

Виноградники Одещини – це історичне та культурне надбання. Центр культури вина #SHABO визнаний відкриттям десятиліття у сфері туризму, названий культурною спадщиною Європи і включений в європейську карту музеїв вина. Водночас на Одещині представлені інші виробники виноробної продукції – понад 200 великих та малих підприємств. Вина Одеського регіону реалізуються у більше ніж 50 країн світу. Окремі вина одеського виробництва отримали високу оцінку і визнання та представлені в Мішленівських ресторанах Європи.

Десятки видів тихого вина, ігристого, міцних напоїв на основі винограду високої якості, які сьогодні вироблять в Одеській області, свідчать про те, що галузь, не зважаючи на всі історичні та інші перепони, розвивається.

Одещину прославили та стали відомими і шанованими у всьому світі імена відомого ученого і практика селекціонера Василя Єгоровича Таїрова, мецената Миколи_Шустова, а також родин Гулієвих, Іукурідзе, Плачкова, Манзула, Шаповала, Братінова, Заворотний.

Я щиро вітаю виноградарів та виноробів Бессарабського краю з професійним святом! Дякую за Вашу кропітку працю, віддану любов до своєї справи! Бажаю Вам успіхів, міцного здоров’я і благополуччя, щедрих врожаїв та сонячних днів! Щиро вірю, що нове свято стане для українських виробників одним зі стимулів розвиватися і гідно представляти нашу країну на міжнародному рівні. Зі святом Вас!
З повагою, голова Білгород-Дністровської районної ради Григорій МЕЛЬНИЧЕНКО.