Cелекторна нарада з питань розвитку громад

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів чергову селекторну робочу нараду, в режимі онлайн, з головами райдержадміністрацій, районних рад і територіальних громад.

За дорученням голови Білгород-Дністровської районної ради Григорія Мельниченка, у нараді взяв участь заступник голови Валерій Лобанов. Від Білгород-Дністровської РДА у нараді взяла участь в.о. Голови РДА Тетяна Домчинська.

Поточну ситуацію із забезпечення житлом за рахунок коштів субвенції з державного бюджету (з попереднім взяттям на соціальний квартирний облік) громадян, які потребують поліпшення житлових умов, доповіла директор Департаменту соціальної та сімейної політики ОДА Лілія Коваленко.

Згідно з чинним законодавством, зазначене питання входить до повноважень виконавчих органів місцевої влади – сільських, селищних та міських рад. В Одеській області на даний час у цьому напрямку реалізуються 4 державні програми щодо груп населення, до яких належать:

– особи з інвалідністю І – ІІ групи з числа учасників військових дій на території інших держав та члени родин загиблих військовослужбовців з їх числа;

– учасники бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб та осіб з інвалідністю ІІІ-ї групи з їх числа;

– особи з інвалідністю І – ІІ групи, які безпосередньо брали участь в АТО / ООС та члени родин загиблих військовослужбовців;

– діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа.

Директор Департаменту освіти і науки ОДА Олександр Лончак доповів про поточну ситуацію з підготовки до нового 2021 – 2022 навчального року, основні стратегічні принципи та напрямки якого зазначені у відповідному розпорядженні голови Одеської ОДА. Основною характерною рисою наступного навчального року, як і минулого, є здійснення цього процесу під час пандемії коронавірусної хвороби Covid-19, що потребує створення, забезпечення та дотримання належних санітарно-гігієнічних умов у закладах освіти, запровадження змішаної або дистанційної форм навчання, що потребує достатнього забезпечення викладачів ноутбуками (на це спрямовані кошти державної субвенції у розмірі 64 млн. грн), а також широкосмугового доступу до швидкісного інтернету (не менш 100 Мбіт/с) у сільській місцевості, на що спрямовані кошти відповідної державної субвенції.

Про проведення державної дерегуляції у сфері господарської діяльності на місцевому рівні, у режимі онлайн, доповів завідувач сектору Державної регуляторної служби в Одеській області Андрій Голота, який надав загальну характеристику за результатами моніторингу діяльності ОДА, 7-ми райдержадміністрацій та інших 99-ти регуляторних органів Одеської області. Критерії аналізу – розміщення регуляторних даних на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування Одещини щодо чинних актів, проєктів та планів регуляторної діяльності.

За результатами наради Сергiй Гриневецький наголосив на необхідності якнайшвидшого використання цільових державних субвенцій з придбання житла для соціально вразливих категорій населення, що за словами голови ОДА, є справою загальнодержавного рівня та значення.

Окремо Сергiй Гриневецький закцентував увагу на необхідності більш інтенсивного проведення вакцинації населення для подолання розповсюдження коронавірусної інфекції Covid-19 (понад 3000 осіб за добу) і закликав представників місцевого самоврядування активно долучатися до цього процесу та всебічно сприяти його реалізації.