Голова Білгород-Дністровської районної ради здійснив робочий візит до Старокозацької ОТГ

12 травня голова Білгород-Дністровської районної ради Григорій Мельниченко разом зі своїм радником Василем Вєлковим здійснив робочу поїздку в Старокозацьку об’єднану територіальну громаду (сільський голова Вадим Бойко). Старокозацька громада одна з найбільших у районі. До її складу входить 16 населених пунктів та більше 30 культурних та освітніх закладів.

Григорій Мельниченко відзначив ефективну роботу Вадима Бойко в частині роботи з сільгосптоваровиробниками та одноосібниками по наповненню бюджету. Правила одні для всіх: користуєшся землею плати податки. Лише при нормальному бюджеті громада може розвиватися.

У ході робочої поїздки голова районної ради ознайомився з навчальною та виробничою базою державного навчального закладу Старокозацького аграрного професійного ліцею. На сьогодні в закладі навчається 108 дітей, в тому числі діти-сироти та діти, позбавленні батьківського піклування. Витрати на його утримання складають 8,5 млн грн. Учні навчаються по трьох спеціальностям: тракторист сільського господарства, повар-кондитер та конторський службовець. Навчальний заклад забезпечений майстернями з обладнанням для навчання, має два комп’ютерні класи, гуртожиток на 200 місць, їдальню, упоряджену територію. Але приміщення потребує ремонту, а спортивна та актова зали взагалі в жахливому стані. Сільський голова Вадим Бойко готовий на умовах спільного користування зробити капітальний ремонт спортивної зали, що дасть можливість привести будівлю в належний стан та проводити спортивні заходи.

“Враховуючи те, що наш район сільскогосподарський, то потреба в кадрах буде постійно. Тому моє завдання на сьогодні – не допустити закриття даного закладу. Це забезпечить доступність дітей півдня Одещини у професійно-технічній освіті, сприятиме задоволенню потреб економіки у висококваліфікованих, конкурентоспроможних і професійно-мобільних робітничих кадрах”, зазначив Григорій Мельниченко.

Приємно вразила керівництво району Старокозацька школа-гімназія (директор Дениченко Ольга). Розкішний хол, класи з сучасними меблями та обладнанням, а шкільна їдальня нагадує скоріше затишне кафе. В навчальному закладі навчається 780 дітей. Учнів із сіл підвозять «шкільними автобусами». Є потреба в придбані двох автобусів для підвозу учнів. Також дуже затишна музична школа, в якій навчається 200 дітей. Будинок культури села Старокозаче досить в гарному стані. Великий глядацький зал та хореографічний клас. Всі ремонтні роботи проводяться за кошти громади.

Голова Білгород-Дністровської районної ради Григорій Мельниченко відвідав НКЗ «Старокозацька лікарня» (головний лікар Олександр Бондар – депутат Білгород-Дністровської районної ради). Даний медичний заклад був переданий в комунальну власність громади. У складі є хірургічне, дитяче, пологове відділення, лабораторія.Має 6 пакетів медичних послуг НСЗУ. В селі Крутоярівка оглянули школу, в якій викладають і українською мовою, і молдавською (директор Бойко Олена). Навчальний заклад також в досить гарному стані та забезпечений усім необхідним. Навчається 236 дітей.

Будинок культури села Крутоярівка знаходиться в досить маленькому приміщенні, а село творче і має 6 співочих та танцювальних колективів. На будівництво нового приміщення потрібно близько 7 млн. грн. Проектно-кошторисна документація готова. Сільський голова Вадим Бойко готовий розпочати будівництво на умовах співфінансування.

“Моє бачення вирішення питання – це звернутися до голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького з проханням посприяти у виділенні коштів з обласного бюджету”, розповів Григорій Мельниченко.

Також побували в навчальних закладах в селах Петрівка та Руськоіванівка. Школи в нормальному стані, забезпечені всім необхідним. На території Петрівської школи встановлено сучасний спортивний майданчик. За словами Вадима Бойка, такий же майданчик встановлено в школі села Козацьке та планується в Старокозацькій школі–гімназії.

Проблемним питанням для Старокозацької громади є незадовільний стан доріг обласного значення. Особливо в незадовільному стані дорога від Старокозачого до Крутоярівки, Руськоіванівки та Володимирівки. «Шкільні» та рейсові автобуси між цими селами ледь рухаються, а це – безпека дітей та мешканців. Григорій Мельниченко має намір звернутися до ДП «Одеський облавтодор» з клопотанням щодо проведення ремонту даної ділянки дороги.

“Для мене, як для голови Білгород-Дністровської Районної Ради, є вкрай важливим сталий розвиток інфраструктури в районі. Будівництво нових доріг, будівництво моста через Дністровський лиман є досить важливими стратегічними об‘єктами не лише для Одещини, а й для України в цілому”, зазначив Григорій Мельниченко.