Новини Старокозацької громади

НОВИЙ ЦНАП ТА СУЧАСНИЙ СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС – У СТАРОКОЗАЦЬКІЙ ГРОМАДІ ВІДБУВАЮТЬСЯ ПРИЄМНІ ЗМІНИ 

Старокозацька сільська об’єднана територіальна громада, що у Білгород-Дністровському районі, була утворена в листопаді 2017 року внаслідок об’єднання чотирьох сільських рад: 

  • Старокозацька сільська рада
  • Петрівська сільська рада 
  • Крутоярівська сільська рада 
  • Козацька сільська рада 

За цей період тут багато чого змінилося на краще. Так, наприклад,  дуже знаковим для громади став 2021 рік. 17 жовтня місцеві жителі відсвяткували 194 річницю з Дня заснування села Старокозаче. І звісно ж, до важливої події готувалися ретельно та з великою відповідальністю. Цього ж дня було відкрито   “Центр надання адміністративних послуг”. Ремонт будівлі та приміщень, а також матеріально-технічне забеспечення відділу, було зроблено за кошти місцевого бюджету. На сьогодні центр надає понад 100 послуг, а згодом їх кількість буде збільшена.

Про спорт 

Також на території школи в селі Старокозаче, відбулося урочисте відкриття міні-футбольного та волейбольно-баскетбольного поля. Роботи продовжуються і надалі, адже нові стадіони це тільки частина спортивного комплексу. Вже зовсім скоро будуть закінчені роботи з благоустрою території, створення воркаут зони, зони тренажерів та зони відпочинку. Це вже третій спортивний обєкт, що був побудований в Старокозацькій громаді за два роки. Раніше міні-футбольні поля були побудовані в селах Петрівка та Козацьке. На досягненому в Старокозацькій сільській раді зупинятися не збираються, і вже запланували будівництво аналогічних спортивних об’єктів в селах Карналіївка та Крутоярівка.

Про дороги 

Продовжуються роботи з ремонту доріг місцевого значення. Заплановано провести поточний ремонт близько 20 кілометрів доріг по селах Старокозацької громади. Почали роботи з села Козацьке. Там вже майже завершили ремонт 3500 метрів доріг. Паралельно з роботами в Козацькому, розпочалися роботи  в селі Старокозаче. Ремонтні роботи проводяться за перевіреною часом технологією, що складається з декількох етапів: профілювання  поверхні дорожнього покриття, підсипка щебенем та його ущільнення дорожнім катком, підсипання рециклерним асфальтом, остаточне ущільнення всіх шарів та проливання всієї площі бітумною емульсією. Після завершення робіт в селі Старокозаче, роботи продовжаться в інших селах громади.

Про освіту 

«В Старокозацькій громаді, велика увага приділяється молоді. Якість освіти та дозвілля нашого підростаючого покоління, один з найважливіших напрямків розвитку громади. Такої позиції тримається голова Бойко Вадим Валерійович, і депутати Старокозацької громади його в цьому підтримують. За останні роки, ми  значно покращили рівень матеріально-технічного оснащення наших шкіл та садків. Побудували три міні-футбольні поля та провели поточні ремонти будинків культури. Фінансуємо роботу секцій, колективів та гуртків, які так полюбляє наша молодь. І зупинятися на досягненому ми не збираємося адже віримо, що саме умови, які ми створюємо для наших дітей сьогодні, будуть запорукою процвітання нашої громади у майбутньому.Цього року в будинку культури села Старокозаче, ми продовжили реалізовувати своє бачення культурного розвитку громади. Провели поточний ремонт фасаду будівлі та благоустроїли площу. Загалом було прокладено понад 800 м2 тротуарної плитки та 500м2 асфальту»- зазначив заступник голови Старокозацької громади Павло Осматескул. 

“Реформа децентралізації передбачає те, що мешканці спроможних громад вже не відправляються вирішувати питання в район чи область – за все тепер відповідає місцева влада: голова, депутати  громади та виконком. Освіта, медицина, адміністративні послуги, дороги, освітлення, благоустрій і безпека – відтепер це компетенція влади територіальної громади. Прикро усвідомлювати, що не всі громади є спроможними і можуть “тягнути на своїх плечах” все те, що на них покладено. На це потрібно чимало грошей. Але я вірю, що у всіх громадах Білгород-Дністровського району поступово будуть  створені необхідні умови для комфортного життя наших мешканців. У Старокозацькій громаді відбуваються приємні зміни, дякую  Вадиму Бойко та депутатам за те, що працюють на благо людей»– відмітив голова районної ради Григорій МЕЛЬНИЧЕНКО